akichan
napoveda vypnout Akichan patička
  • Dorama: 14214
  • Uživatelů: 31862
  • Hostů: 139 + 1609

Hodnocení doramy

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >   »

Dorama
Přidal
Hodnocení
Datum
HIStory2- Shi Fei Yuri22 10/10 12345678910 19.08.2019

   »    3 hodiny utekly ani nevím jak. Happy end je už jenom sladká tečka :-D

Chen Qing Ling Lex-san 10/10 12345678910 19.08.2019

   »    Na ukázku z Mo Dao Zu Shi jsem asi před rokem narazil na youtubu. V té době mi ale nezbylo nic jiného než si povzdechnout, protože do překladu čínského anime se nikdo dvakrát nehrnul. Jaké bylo proto mé překvapení, když jsem zjistil, že je anime nejen přeložené (a že druhá řada je na spadnutí), ale že na motivy novely vznikla i dorama. Vím, že se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale za sebe musím říct, že se mi velice líbí směr, jakým se čínská produkce poslední dobou snaží kráčet. Jak se v rámci restrikcí snaží vybalancovat jednotlivé příběhy a vytěžit z nich maximum. Jistě by bylo více než zajímavé sledovat vztah dvou hlavních protagonistů se vším, s čím přišla předloha, ale právě ona neexplicitnost tomu v mých očích dodává něco více. Stejně tak jako Guardian, či s jistými výhradami i C.S.I., tak i The Untamed přichází se vztahy, které překračují vymezené škatulky a tvoří své vlastní...

Hwanghuui Pumgyeok Lex-san 6/10 12345678910 18.08.2019

   »    Už od prvního dílu mi bylo jasné, že Last Empress bude úplně jiným seriálem, než za jakým jsem jej při čtení shrnutí považoval. Pletichaření, politikaření a honba za mocí zde prostě hrály první housle. Romantika a komedie byly upozaděny, ale to mi nevadilo, i tak jsem byl totiž zvědavý na celkové vyznění příběhu. Považuji proto za paradoxní fakt, že v průběhu sledování mi postupně začala právě ona odlehčenost v podobě romanticko-komediální linky připadat nepatřičná (byť jsem od Last Empress v počátcích očekával spíše něco takového). Některé situace zde byly vyřešeny elegantněji, jiné už méně. Bohužel jsem se ke konci příběhu neubránil pocitu jistého přetahování se mezi jednotlivými postavami a tím pádem i natahování celého příběhu. Jang NaRa i Choi Jin Hyuk patří mezi mé oblíbené herce a rád jsem je viděl hrát v jednom seriálu, bohužel společných scén měli nemnoho a jejich vztah...

Purinshiparu Koi Suru Watashi wa Hiroin... Denaril 6/10 12345678910 18.08.2019

   »    Středoškolský příběh o hledání první lásky a sama sebe. Hrdinka se dostává do nového města s očekávání, že se konečně zlomí svůj osud osamělosti. Zažívá nesnáze při hledání nových vztahů, hlavně těch kamarádských. Do toho se jí nějak připlete i první láska. ¨Příběh není až tak kompaktní jak by mohl být, ale rozhodně neztrácí časovou linku. Nevyskytují se zde těžkopádné prostřihy do minulosti a vnitřní představy jednotlivých postav. Jednají a reagují na sebe tak jako v reálném životě, nesnaží se vést diváka za ručičku, což je na jednu stranu dobré, na druhou však chybí právě to malé pošťouchnutí. Takže stále při sledování očekáváme ještě trochu více a ono to prostě nepřijde. Film je miý, nezatíží, ale také až tak nezaujme. Určitě spadá domého seznamu, pustím znova třeba ke skládání prádla a nebo jiné činnosti, u které nepotřebuji věnovat plnou pozornost filmu a jinak...

Hong Gil Dong Roby 7/10 12345678910 16.08.2019

   »    Jedna z těch lepších historických sérií. Mělo to svůj jedinečný humor a je jen škoda, že nevydržel o něco déle i když přerod do vážnější roviny jsem očekával a byl i nevyhnutelný. Neměl jsem zase tolik veliká očekávání před shlédnutím a možná proto jsem byl jen příjemně překvapen 7/10.

Yeolhyeolsaje ainny 10/10 12345678910 15.08.2019

   »    Buď napíšu snůšku superlativů nebo prostě, že to bylo super, i když lehce fekální. Nicméně nevadilo mi to, protože si všichni hraní užívali na sto procent. Bála jsem se, že seriál po polovině zvážní, ale k mému překvapení se to nestalo. Opravdu vážné a poplatné krimi žánru byly snad jenom dva díly. Jinak v každém bylo něco, co mě rozesmálo. Občas i dost hlasitě. Dvojice, která mě tu hlavně zajímala, nezklamala. Honey opět dokázala, že je herečka s talentem na rozdávání a je jí úplně šumák jestli vypadá jako miss nebo jako totální blbka. Nam-gila ani nehodnotím. Před vojnou herec jednoho typu rolí, po vojně mě ještě nepřestal překvapovat. Ale tady byli výborní opravdu všichni, počínaje knězem a konče Mikádem. Druhé a další sezóny obecně moc nemusím, ale tady bych si ji snad i přála, protože jsem se při překladu úplně neskutečně vyřádila. Tohle byl splněný sen.

Soonjunge Banhada Pethushka 6/10 12345678910 14.08.2019

   »    Ono je to na jednu stranu hrozně milý, Kim So Yeon je fajn hlavní hrdinka a Jung Kyung Ho umí být k sežrání. Soundtrack je taky vydařený a atmosféra seriálu je i přes všechno to špatný, co se tam děje, optimistická a pravidelně nutí diváka k úsměvu. Jenom ty zápletky jsou trochu na hlavu, nehledě na to, že všechny machinace spojené s vedením společnosti jsou extrémně nereálné, až úsměvné. I kdybych přešla veškerou laickost a fakt, že by tolik zvratů v reálu žádná společnost neunesla, vůbec mě ten jejich obchodní svět nebavil. Bylo mi úplně šumák, kdo usedne do ředitelského křesla a kdo koho převeze. A to bohužel vedlo k tomu, že jsem se občas nudila. Proto se taky pokazil můj celkový dojem.

Singwahamkke: Joewa Beol Ziza 4/10 12345678910 13.08.2019

   »    Vizuálně to vypadá pěkně. Ale jinak vlastně ani nevím, o čem to bylo. Měla jsme problém se zakoukat a v podstatě jsem to koukala natřikrát. Herci asi dobrý, ale tak nějak mě nezaujal ani jeden. A hasič? Ačkoliv spousta lidí tvrdí, že se Tae-hyeon Cha do té role hodil, tak mně to tak vůbec nepřišlo. Celkově mi postava hasiče byla tak nesympatická, že jsem to vlastně nemohla prožívat, uronit slzu, být napjatá, smát se... Takže za mě to má hodnotu jedině v krásném vizuálu a imaginativním pekle. Toť vše. Film, na který si zítra nevzpomenu.

Feng Qiu Huang Lex-san 7/10 12345678910 12.08.2019

   »    Untouchable Lovers je seriálem, který mě ani přes svojí délku (na čínské poměry se ale jedná o klasický formát) nezačal nudit. Největší zatěžkávací zkouškou mého odhodlání pokračovat ve sledování byl příběhový a charakterový veletoč, který nastal přechodem z 16. na 17. epizodu. Liu Chuxiu jsem měl moc rád, proto jsem si div nerval vlasy, když jsem viděl, co z ní, v rámci tak oblíbené „ztráty paměti“, udělali. Zaťal jsem ale zuby a pokračoval ve sledování, protože jsem byl přeci jen zvědavý, co se bude dít dále, a příběh se netočil jen kolem hlavních dvou protagonistů, ale dokázal pojmout větší množství vedlejších postav. I ty měly své zajímavé příběhy a posunovaly děj neustále dopředu. Politické taktizování střídala romantická a komediální stránka a díly vesele ubíhaly. To, co na asijských seriálech a filmech obdivuji je i vizuální stránka věci, v případě Untouchable Lovers ale...

Nai He BOSS Yao Qu Wo belbor 3/10 12345678910 11.08.2019

   »    Tenhle seriál měl dvě odlišné poloviny. V první to byla jednoduchá romantická komedie na kterou se dalo docela dívat. V druhé se to bohužel změnilo na drama a to pro mě nefungovalo vůbec. Byla zde hromada logických děr a hlavně nesmyslné chování postav, kterým si scénárista pomáhal, aby se to celé nerozpadlo. Ta druhá polovina to naprosto zabila, takže pro mě podprůměr.

Yeolhyeolsaje Pethushka 8/10 12345678910 08.08.2019

   »    Začala bych tím, že se tvůrcům podařilo dát dohromady fakt skvělou bandu herců, kteří se toho absolutně nebáli. Řekla bych, že občas šli až za hranice, ale stejně to fungovalo. Celý seriál provází značná dávka nadsázky a šíleně bláznivý humor. Ke konci mi nečekaně ukápla slza, a výjimečně za to nemohl smích, kterého jsem si zejména ve druhé polovině užila neskutečně. Za mě celou tu show vedla Honey, ale i ostatní byli skvělí. Neobvyklý žánr, nadstandardní herecké nasazení a jedinečný důkaz, že to Korejci zvládnou i bez love story. Hodně jim fandím.

Abeojiga Isanghae Daisy400 8/10 12345678910 05.08.2019

   »    Nevěděla jsem příliš co od této dramy čekat, zvlášť když jsem byla dosud zvyklá na počet dílů kolem 16 a samozřejmě jsem nepředpokládala, že seriál dokončím. Nakonec mě seriál velmi upoutal a zvládla jsem jej zhlédnout velmi rychle. Moc se mi líbilo, že příběh se nezabýval jen "hlavním párem" ale bylo jich tu víc a každý měl něco do sebe. No a když mě některý z těchto příběhů příliš nezaujal, s napětím jsem čekala na svůj oblíbený pár či jinou zajímavou zápletku. Některé díly byly trochu slabší, ale to se dá předpokládat, když jich je tak hodně. Celkově odcházím od seriálu spokojená a příjemně naladěná.

W Roby 3/10 12345678910 03.08.2019

   »    Nevěřil jsem, že se objeví ještě otravnější postava než Go Hye Mi z Dream High, ale ano... opravdu se taková postava objevila. Oh Yeon Joo je pro mě suverénně nejotravnější postavou jakou jsem dosud v doramách viděl. S herečkou Han Hyo Joo nemám jinak žádný problém. Lee Jong Suk hrál dobře a konečně mě na pátý pokus přesvědčil, že opravdu dokáže něco nadprůměrně zahrát. Kromě ubrečené Oh Yeon Joo, která hravě strčí do kapsy většinu postav brečící královny Park Shin Hye mi hrozně lezl na nervy labilní Park Soo Bong. Ano, dle recenzí jsem očekával od W velké věci a už po cca šesti dílech jsem pociťoval obrovské zklamání a do zbylých dílů jsem se skoro nutil a říkal si, ať už to mám konečně za sebou. výběr této doramy byla velká chyba a ačkoliv jsem v hodnoceních docela mírný, tady být nemůžu.

Tikkeulmoa Lomaenseu lyraell 8/10 12345678910 31.07.2019

   »    Milý příběh jakéhokoli patosu. Dějová linka byla plynulá a naprosto smysluplná, herci své postavy zvládli skvěle. Určitě doporučuji pro každého, kdo nehledá drama a klasickou korejskou telenovelu. Za mě palec nahoru.

Ai Shang Ge Men eliza56 6/10 12345678910 28.07.2019

   »    Začnu tím, že hlavní hrdina/ka je očividně žena už asi od prvního pohledu. Nebo ne, ať nežeru možná první tři epizody bych jí toho chlapce s oběma zavřenýma očima i věřila. Jenomže jak šel děj dál tak se z našeho milého "kluka" čím dál víc stávala holka a bylo to tak do očí bijící, že každá rádoby "nebezpečná" scéna hrozící odhalením velkého tajemství (a tady bych nejraději přidala těch uvozovek deset) byla prostě trapná. Ale ok, když pominu tenhle očividný nedostatek a taky celkově ten příběh, který měl jediné plus - na to, že to je drama a je tedy zvykem že od nějaké půlky se z veselého a vtipného seriálu stává cosi u čeho by labilnější jedinci potřebovali minimálně kamion kapesníků tady se to nestalo. Nějak jsem extra nezaznamenala rozdíl mezi 5 epizodou a 25 epizodou. Nebyl tu ten typický skok z veselého k melodramatu. Neslo se to ve stejném duchu, děj se nějak teda posouval, vtipu ani moc...

Bombam Pethushka 9/10 12345678910 25.07.2019

   »    Och, jak krásně vyspělé drama. Je téměř nemožné seriál nesrovnávat se Something in the rain, protože stejný režisér jde cítit téměř na každém kroku. Seriály také spojuje obsazení (minimálně) šesti herců. Velmi podobný je i soundtrack, také tady byla zvolena písnička od zpěvačky, jež zazněla ve zmiňovaném seriálu. Zřejmě (ale nejen) proto je atmosféra seriálů obdobná. A není to na škodu. Oba seriály jsou vyzrálé, dospělé a krásné. A i když je pro mě první z odvysílaných větší srdcovka, tenhle za ním moc daleko nezaostává. A teď už konec s porovnáváním. Ne že by nebyl příběh hlavní dvojice dostatečně zajímavý, ale teprve když k tomu přihrnu vztah mezi sestrami, s rodiči a problémy obou rodin, vzniká z toho krásný, dojemný, a přitom normální a nestrojený příběh dvou rodin. Zejména osud nejstarší ze sester a způsob, jakým se s tím její nejbližší vyrovnávali, mě uvnitř rozebral na...

Alhambeura Goongjeonui Chooeok Roby 8/10 12345678910 16.07.2019

   »    Seriál mě bavil až do konce, což je velké plus této doramy, ale styl neustálého kouskování příběhu, kdy dílky celkové mozaiky divákům dávkují tvůrci pomalu a vždy o něco později mi vůbec nesedí. Seriál se rozjížděl dost pozvolna a každou další epizodou se tempo stupňovalo a to se mi moc líbilo. Hlavní herecké obsazení zahrálo velmi dobře a uvěřitelně a to se rozhodně cení. I přes netradiční konec, který mi zase tolik nevoněl si to tu osmičku i zaslouží.

Midas Eti 8/10 12345678910 14.07.2019

   »    Příběh mi přišel dobrý v hlavní dějové lince, byl promyšlený a i když obsahoval typická klišé, nejel úplně podle klasického schématu, ale některé vedlejší příběhy bych vyhodila stejně jako postavy. Herci byli standardně dobří, především hlavní trojka a starší právník si každou scénou získávali moje sympatie. Ne snad, že bych milovala každou věc, co udělali, ale cítila jsem z těch postav opravdovost a tak jsem jim dokázala odpustit, když udělali něco, s čím jsem nesouhlasila. Ovšem spoustu vedlejších postav takovou hloubku nemělo, byly dokonale schématické - přítel/opora, bratr/otloukánek/třídní kašpar, otec/v podstatě to samé, bratr/tragická postava/napravený hříšník, a tajemný padouch s nekorejským jménem, no, mohla bych tak pokračovat. A k tématu seriálu - i když smekám klobouk před množstvím úsilí, které vydali tvůrci ve vzdělání se o světě investic - ten chlad a vypočítavost, s jakou...

Shopingwang Looi Roby 9/10 12345678910 12.07.2019

   »    Tohle bylo celkem příjemné překvapení. Takový seriál na pohodu 9/10.

Kimbiseoga Wae Geureolgga Eti 7/10 12345678910 12.07.2019

   »    Já vím, že to není snadné. Když člověk tvoří scénář k romantickému seriálu, vždycky se bude potýkat s tolika předchůdci a tak je nejspíš pochopitelné, že tvůrce vsadí na jistotu a narve tam pár klišoidních momentů, aby bylo jasné, že se diváci ztotožní. Ano, já to chápu. Nicméně je to strašná škoda. Hlavní dvojice totiž mohla v klidu utáhnout čistě romantický seriál, který by bez všech těch opiček, křivd z dětství, propletených osudů a amnézií působil naprosto dokonale. Když se povedou napsat dobře postavy a svěří se dobrým hercům, nic z toho není třeba. Bohužel tvůrci takovou odvahu neměli a tak vznikl až bolestný kontrast mezi nádhernými, úsměvnými, dojemnými a hlavně dospělými scénami sbližování dvou lidí na jedné straně a kostrbatými a schematickými klišoidními scénami, které zápletkami připomínají seriály, co jsem sledovala ve dvanácti, na straně druhé.

Bombam Ziza 10/10 12345678910 11.07.2019

   »    Po dlouhé době – jestli vůbec někdy – mi bylo velmi líto, že korejský seriál nemá víc dílů. Tady bych klidně ještě jeden dva díly snesla, protože postavy byly výborně napsané. Na druhou stranu to končí ve skvělém okamžiku, tak je možné, že bych to při dalších dílech už nehodnotila tak kladně. Přesto už teď se mi po nich stýská. Byla s nimi něžná legrace, správné trpění i drama a zajímavé rozhovory. Není to úplně ten seriál, který vás přiková do židle a prostě ho musíte zhlédnout celý na jeden zátah, ale spíš ten, u kterého se rádi vrátíte druhý den k dalšímu dílu. Prostě si ho vychutnáte. Všichni si na začátku mysleli, jak to bude podobné Something in the Rain, ve kterém hrál Jeong Hae-in. Kromě kritiky společnosti a jejího nastavení to ale nemá nic společného. One Spring Night je o dost lepší. Zdejší protagonisté jsou v úplně jiném postavení, mají úplně jiné charaktery, působí...

Romaenseuneun Byulchaekboorok Eti 8/10 12345678910 09.07.2019

   »    Je to dospělý příběh o dospělých lidech. Nic se příliš nedramatizuje, nevznikají nedorozumění, poněvadž postavy spolu normálně mluví a problémy nenechávají vyhnít. Příběh citlivě zpracovává téma ztíženého uplatnění na trhu práce po návratu do pracovního procesu. Seriál je ke svým postavám neobyčejně laskavý, každé dovoluje vyspět a stát se lepším člověkem. Nevyvolá nejspíš v nikom silné emoce, ale zaujme a zahřeje u srdíčka. Hlavní postavy spolu mají nádherný vztah a jeho vývoj mi přišel neskutečně přirozený. Ani na minutu jsem neměla pocit, že by se příliš tlačilo na pilu nebo se mezi nimi odvíjelo něco, co v danou chvíli nedávalo smysl. Ubrala bych klišoidní a zbytečné zápletky a přidala scény s dcerou a bylo by to dokonalé.

Pool Hawooseu Eti 5/10 12345678910 09.07.2019

   »    Mám pocit, že v tomto seriálu se postavy přetahovaly o titul nejsobečtější osoby pod sluncem. Kdo ho nakonec vyhrál? Hrdinčini "přátelé"? Její vyvolený? Jeho dlouholetá přítelkyně? Nevím, nějak se nedokážu rozhodnout. Nicméně Song Hye Kyo je vynikající herečka a krásná žena a s rainem měli dobrou chemii, tak úplná tragédie to nebyla.

Dakteo Peurijeuneo Eti 9/10 12345678910 07.07.2019

   »    Dílem to připomínalo Falsify, dílem Cross, z obou si to vzalo to lepší a zkombinovalo to do dechberoucího příběhu o hledání pomsty. Pokud vás, stejně jako mě rozčiluje, že údajně geniální postavy s několika měsíční přípravou v revange-dramatech obvykle selžou během prvních deseti minutách, co se do pomsty skutečně pustí, tady se to nestane. Hlavní postava, což rozhodně není kladný hrdina, vyráží do boje s desetihlavou saní připravený na desítky scénářů a je rozhodnutý jít přes mrtvoly. Divák ze začátku neví, proti komu vlastně jde a postavy neustále mění strany, navzájem si podráží nohy a hledají nečekané spojence. Není jich tu málo, takže když člověk nedává pozor, snadno se v příběhu ztratí. Dávám sice přednost seriálům typu Secreet forest nebo Life (který pořád nemám dokoukaný, ale nesmírně se na něj těším), které typově stejný příběh vypráví pozvolna s ponurou atmosférou...

Jiltooui Hwashin Eti 8/10 12345678910 07.07.2019

   »    Jsem rozpolcená. Seriál má tolik co nabídnout - plejádu výborných herců, dobře napsané postavy, zajímavý příběh v hlavní dějové lince, vedlejší postavy, které všemu přidávají nový rozměr a člověka nenudí, je to dojemné i komické a v obou rovinách si to vede dobře. S každou postavou jsem sympatizovala a málem jsem nahlas jásala, že taky někde dokázali ztvárnit postavu toho třetího způsobem, kdy se za jeho chování člověk nestydí. Bylo tady několik milostných trojúhelníků a všechny mě bavily. Nedokážu říct jedinou věc, co by na tom byla špatně. Ale emocionálně mě to minulo. Strašně jsem se snažila se do příběhu ponořit, ale seriál nedokázal navodit tu správnou atmosféru na těch správných místech, především pokulhával ve vážných scénách. Možná by tomu pomohla výraznější hudba. Doufala jsem, že to bude můj nový favorit mezi k-d. ale to se nenastane.