akichan
napoveda vypnout Akichan patička
  • Dorama: 14012
  • Uživatelů: 30186
  • Hostů: 13 + 32

Hodnocení doramy

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >   »

Dorama
Přidal
Hodnocení
Datum
Kkun Eti 7/10 12345678910 19.04.2019

   »    Film se snaží o zároveň osudové revenge-drama i o lehký tón po vzoru Danyho parťáků, postavy mění strany, aby se člověk vzápětí dozvěděl, že nikdy stranu nezměnily a hned potom se ukáže, že vlastně všem kolem, včetně diváka, od začátku kecali. Asi by to chtělo o dost větší dávku pozornosti, než jsem tomu věnovala já.... Nevím, jestli při podrobnějším zkoumání příběh dává smysl, já už se do toho asi nepustím, takže nebudu mít možnost hodnocení opravit. První polovina byla zábavná, ale v té druhé prostě následoval jeden obrat za druhým, a mě to i na konci zanechalo ve stavu mírného zmatení... Škoda.

Woorijibe Saneun Namja meggi 5/10 12345678910 13.04.2019

   »    Jako nečekala jsem od toho nic a nic jsem i dostala. Také nijaké. Škoda, že s takovými herci, kteří podle mě nejsou úplně marní, vytvořili pouze takovej zevl po večerech. Poslední tři díly už byly vyloženě utrpení - taková natahovačka, no hrůza. Ale nemůžu říct, že to bylo nejhorší, co jsem dokoukala. Takže dávám takovou horší 5.

Dae Jang Geum ainny 8/10 12345678910 12.04.2019

   »    Korejská klasika, která víc než cokoliv jiného, ukazuje život v královském paláci. Je dost netradiční nejenom tématikou, ale i tím, že tu chybí absence hlavního hrdiny. Jistě, celým seriálem se táhne romantická linka, ale ke slovu se dostane až v samotném závěru. Celý seriál stojí a padá s Lee Young-ae, která byla skvělá, ale přesto mi ke konci už docela lezlo na nervy její šeptání. Ono i to mělo svůj význam. Krásně tak hlasem vyjadřovala podřízenost a pokoru vůči nadřízeným, ale mně to prostě nesedlo. Ani nevím proč. Velkou devizou seriálu je i hudba, ta byla zpracovaná skvěle a za jejího zvuku se na kuchařské umění koukalo fakt dobře. Tady chybělo k dokonalosti jediné, mít možnost ochutnat. Líbilo se mi to opravdu hodně. Umím si představit, že bych si to někdy pustila znovu, kdybych měla čas, ale do plných nejdu, protože, co se dlouhých seriálů týká, Empress Ki mě srazila do kolen mnohem víc.

Code Blue Ziza 6/10 12345678910 12.04.2019

   »    Slušné rozloučení s postavami, které spolu začínaly před deseti lety. Tenkrát to byli poměrně nezkušení herci, a tak se do rolí doktorů nováčků hodili. Ve třetí sérii začali předávat žezlo nové generaci a je strašně fajn, že tvůrci šli touhle cestou a nikoliv cestou toho, že by těch pět udržovali v tom samém stadiu a nikam se neposunuli. Všichni dospěli a začali předávat své znalosti dál. Přijde mi, že film je třešničkou za seriálem, aby byl úplně jasné, kam se jejich životy a touhy budou směřovat. Na druhou stranu si nemyslím, že tohle je úplně dostatečné pro celovečerní film. Jistě, máme tu opět dojemné scény, lidská dramata, ale trochu mi přijde, že film nemá vrchol. I to napětí, které jsme třeba mohli pociťovat ve speciálu po první sérii, tu moc není. Nakonec to není film především o doktorem a jejich práci, ale o lidech a jejich životech, což je oproti předchozím dílů ve světě Code Blue...

Gogyocheosewang Pethushka 5/10 12345678910 11.04.2019

   »    Hrozně bych chtěla zhodnotit seriál jako celek, ale v tomhle případě je to nemožné. Považuji za naprostý div, že jsem vydržela u prvních dílů, a že jsem to prostě nevzdala. A když mluvím o prvních dílech, nemyslím tím první dva tři díly, ale celou třetinu seriálu. Nebavilo mě všechno, co se dělo ve škole, nebavil mě křen ani křenka, už vůbec mě nebavila hlavní hrdinka a marně jsem čekala, že to In Gook zachrání. Nedokázala jsem si představit, jak to spolu ti dva mají dát dohromady, a jak se u toho já, jako divák, mám bavit. No, nemožné se nakonec stalo skutečností. Z původního koukání po malých částech při vaření jsem se dostala do stavu, kdy jsem dala dobrovolně tři díly vkuse, aniž bych u toho dělala cokoliv jiného. In Gook si mě nakonec obmotal a s Ha Nou Lee se dokázali sladit do pěkného, lehce ujetého páru. Konec byl vymyšlený hodně originálně, a tak to u mě nakonec dobojovali na průměr.

1%ui Eoddungut Eti 8/10 12345678910 09.04.2019

   »    Je to velice milé. S hlavními dvojkou se člověk sžije jedna radost, obě postavy jsou dobře napsané, zahrané příjemnými, neokoukanými (aspoň v té době, co jsem to viděla) herci. Romantická linka je zobrazena vážně skvěle, člověku to přijde, jako by opravdu sledoval vznikající pár. Příběh má možná zbytečné prvky dramatizace, ale na korejské poměry je tato vlastně dost decentní, rozhodně vás to nestihne začít nudit nebo nutit koulet očima. Pro mě to byl velice příjemný seriál, některé pasáže jsem shlédla vícekrát. Jen jedna věc se mi nelíbila - a to oblíbené zobrazení patriarchálních zásad. Hrdinka sice nebyla submisivní husička, ale přesto byl hrdina o něco víc dominantní než by se mi líbilo, a procházelo mu to. Pozn.: verze z roku 2003, na kterou mě tento kousek nalákal, pro mě byla nestravitelná. Viděla jsem asi 6 dílů. Sice měla sympatického dědečka, ale z herectví hlavního páru jsem odpadávala,...

Wangi Doen Namja meggi 10/10 12345678910 09.04.2019

   »    Film naprosto zbožňuju, ale měla jsem trochu strach - přece jen 16 dílů je dost a já na ty historický moc nejsem. Ovšem obava byla zbytečná. Tohle je tak nádherné, úžasné a famózní doramko. Hlavní herec opravdu skvěle vybraný. Nemám co vytknout. Moc moc děkuji Ainny za titulky - bez toho by to nešlo.

Seoreunijiman Yeolilgobibmida Roby 8/10 12345678910 06.04.2019

   »    Pro mě je tenhle seriál druhý po Sassy Girl, Choon-hyang u kterého jsem se cítil jako na houpačce. Začátek byl slabý, pak se to zlepšilo, ale střední pasáž mě zase nebavila a pak ta závěrečná byla skvělá. Hlavní herci dvojce se vážně chovali jako sedmnáctiletí středoškoláci a ta jejich domácnost spolu se synovcem a služebnou v podstatě živou wikipedii byla prostě parádní. V mnoha seriálech Korejci ten konec pokazí a výsledné hodnocení u mnoha lidí sráží dolů, ale tady je to přesně naopak, kde poklidné poslední epizody u mě celkový dojem vylepšili. I díky poslednímu dílu jsem zvedl hodnocení na 8/10.

The Limit of Sleeping Beauty Ziza 9/10 12345678910 05.04.2019

   »    Jak pravil jeden Tom 1, který se mnou film zhlédl, je to nejlepší MV na světě. :-)) Ninomija Ken je sice úplně neznámá entita na poli japonských režisérů, ale myslím si, že byste se mu kvůli tomu neměli vyhýbat. To, co dokázal vykouzlit tady, dokáže leckoho unést. Hra se světly, kamerou, Hamletem, klauny, barvami, perspektivami a... a... Prostě není to tradiční romantika. Je to velmi syrové, na pokraji zhroucení, ale přitom to dokáže být vyrovnané a stejně něžné jako brutální. A na téhle hraně se potácí Aria Aki v podání Sakurai Juki, která to všechno ustála s velkou grácií (jestli ji tak dobře vedl Ninomija, nebo ze sebe sama dokázala dostat takový výkon, je otázkou). Kromě zlomeného a v podstatě téměř nadpřirozeně působícího Takahašiho, jenž zahrál, co měl, Sakurai perfektně sekundoval Furuhata Niino v podobě klauna, tedy bláznivého hrdinčina já a jediného pevného bodu, od kterého se dalo odrazit. Jestli...

Neoheedeuleun Powidwaetda belbor 5/10 12345678910 02.04.2019

   »    Na tenhle seriál se dalo celkem dívat, ale že by se dostavila fáze ještě jeden díl a jdu spát, to zas ne. Chvilku to byla zábava a pak zas chvilku nuda. Prostě takový malinko lepší průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Pak ale přišel závěr. U seriálu, který se bere smrtelně vážně působil skoro jako parodie. Jak policisté, tak i hlavní padouch začali jednat naprosto nesmyslně, asi aby mohl přijít dramatický závěr. Například pokud existuje důkaz, který může padoucha usvědčit ze zločinu a on ho získá, bylo by asi logické aby ho hned a osobně zničil. Ale tady ne. Nechá ho dokonce někomu jinému, aby ho někde uložil a mohl být později použit proti němu. Ty konce Korejcům opravdu moc nejdou a tenhle zabil celý seriál.

Himssenyeoja Dobongsoon meggi 7/10 12345678910 30.03.2019

   »    Jo tohle byla sranda. Moc dobre zvolena herečka, ona je proste roztomiloucka. Nudný nezajímavý scény jsem preskakovala, ale moc jich nebylo. Takže jsem spokojena. Dávám 7

Paeshyeonwang meggi 5/10 12345678910 29.03.2019

   »    Hoh tak toto bylo nečekaný. Jako neznám asi film, kde by bylo tolik WTF věcí. A mě to docela i bavilo. Uprostřed jsem měla zevl moment, tak jsem si dala pauzu a pak mě bavila i druhá polovina. Jako samozřejmě - větší pitomost by se těžko hledala. Ale mě to sedlo. Takže dávám 5, což je na takový druh filmu docela dost.

Romaenseuneun Byulchaekboorok Roby 10/10 12345678910 28.03.2019

   »    Seriál naplněný pozitivní energií, který poukazuje na kouzlo knížek. Pro mě až nečekaně dobře fungující chemie mezi Lee Na Young a Lee Jong Sukem a právě jejich obsazení se ukázal jako mistrovský tah. Scény, které spolu měli mi připomínaly totální herecký freestyle a pochybuji, že byly některé sehrány tak, jak byly ve scénáři. Oba hlavní představitelé si seriál viditelně užívali a podle mě bylo v seriálu i dost improvizace a to nejen ve scénách mezi hlavními hrdiny. Mix komedie, romantiky a literatury se ukázal jako správný. I vedlejší postavy byly velmi milé a sympatické, které jsem si rychle oblíbil. Tohleto mi neskutečně sedlo a pustím si to znovu až budu potřebovat zlepšit náladu 10/10.

Hibiki Ziza 8/10 12345678910 26.03.2019

   »    Na Hibiki se mi neuvěřitelně zalíbilo, že ta holka niky nevypadla ze své role, ačkoliv její okolí ji mohlo tlačit do nějakého módu chování, které považuje za správné, tak ona se nenechala zvykla a dál si držela svoji roli, protože jí nejvíc vyhovovala a cítila se v ní dobře. Ve filmu jsou velmi dobře vykreslené vztahy mezi postavami v rámci jejich tiché komplikovanosti i hlasité jednoduchosti. Hibiki je přímočará a nakonec, když ji člověk trochu pozná, je jasné, co chce, ačkoliv to nemusí vyslovit nahlas. Ve své odlišnosti je Hibiki prostě krásná a jako charakteru je snadné jí podlehnout. Navíc je dobrá v tom, co dělá, a ví, co chce. Vůbec bych se nedivila, kdyby si každý po zhlédnutí řekl, že bych chtěl být v něčem aspoň trochu jako ona. V hlavní roli je sice středoškolačka, ale nedalo by se říct, že se jedná o film o čistě ze středoškolského prostředí. Proplétá se se světem dospělých a nutí...

Hajimete Koi o Shita Hi ni Yomu Hanashi Ziza 6/10 12345678910 26.03.2019

   »    Předchozí seriál z dílny Fukada+Jošizawa+Fukuda Dame na wataši ni koi šite kudasai byl mnohem lepší. Přestože hrdinky jsou si velmi podobné, Džunko není tak sympatická, a Fukada tady dokonce ztratila i něco ze své roztomilosti (ačkoliv je pořád stále krásná a v seriálu jsou scény, kdy roztomilá je). Předchozí seriál si ráda (již potřetí) zopáknu, ale tenhle pro mě jaksi nemá hodnotu ke znovuzhlédnutí. Tím nechci říct, že by byl vysloveně špatný, určitě má své kvality, například v zajímavých charakterech Džunčiných přátel, ale neměl to správné kouzlo. Ano, je to romanťárna, kde si hrdinka vybírá ze tří různých mužů (mimořádně jsem fandila tomu, kterému to nevyšlo, nikoliv ovšem z důvodu toho, že by tu nebyly jisté sympatie), ale moc mi tu nefunguje to starší x mladší. Juri a Džunko mezi sebou neměli chemii. Mnohem větší chemii měla s Jamašitou. Pak tu ještě máme bratrance, což v našem...

Haken Uranaishi Ataru Ziza 5/10 12345678910 26.03.2019

   »    Odpočinkový seriál, který je opravdu vhodný na dávkování jeden díl za týden. Vyberte si nějaký náročný den, pusťte si po něm Ataru – není náročná, zabaví a ještě vám třeba odkryje vaše nedostatky zábavnou formou. Sugisaki Hana je navíc roztomilé děvče, které hrát umí, takže hrdinka v hlavní roli jen podpoří to, že vás seriál alespoň trochu pro i bude bavit. Milým bonusem bylo to, že se kolegové Ataru jmenovali podle stanice v Tokiu a také tak byli představováni. Epizodický seriál, které mu byl podle mého slušelo, kdyby měl o díl méně, protože poslední díl už mi přijde rozmělněný a nedosahuje kvalit dílů předchozích. Přesto se v něm vše vyjasní a dotáhne do jasného konce.

Wangi Doen Namja ainny 10/10 12345678910 25.03.2019

   »    S ohledem na film i knižní předlohu jsem byla na Korunovaného klauna hodně zvědavá. Tím pádem jsem se trochu bála zklamání. Moje obavy byly zbytečné. Děj se od filmu odchýlil velice brzy a žil si svůj vlastní a mimořádně poutavý příběh. Žádný z nešvarů korejské tvorby se tu snad ani neobjevil. Pokud došlo na nějaké klišé, bylo zpracované tak, že to klišé snad ani nebylo. Bonusem navíc bylo minimum flashbacků a tradičně dobrá kamera a soundtrack, který mi občas způsobil husinu sám o sobě. Obsadit do hlavní role zkušeného, byť mladičkého, Yeo Jin-gooa byl jasný tah na bránu. Svoji roli zahrál naprosto famózně a už jenom výrazem v tváři dokázal dát najevo, jak hodně mohou moc a trůn člověka změnit. Ale výborní tu byli úplně všichni, a i když jsem většinu znala z jiných rolích, tady to pro mě byli úplně noví lidé. Asi nemá cenu psát dál, protože nic jiného než superlativy ze sebe nevypotím. Tohle...

Romaenseuneun Byulchaekboorok Pethushka 10/10 12345678910 24.03.2019

   »    Seriál, který okrajově řeší jednu z problematik, která je velmi aktuální. Najít si slušnou práci je pro korejské ženy, které mají dítě, nebo se nedejbože rozvedly, nemalý problém. A já mám prostě ráda, když v sobě nese film nebo seriál nějakou osvětu. A když je ten seriál navíc velice dospělý, vyrovnaný, má super děj a herce, kteří si své role vyloženě užívají, nemůžu být spokojenější. Lee Jong Sukova je to podle mě jednoznačně nejlepší role. S Lee Na Young se k sobě (překvapivě) naprosto dokonale hodili, a on mi snad vůbec poprvé přišel neskutečně roztomilý. Vůbec by mě nenapadlo, že by mohl takhle hezky ladit se starší herečkou. U Na Young jsem ráda, že jsem si ji konečně po dlouhé době mohla zase užít v seriálu. Tenhle skvělý kousek je zároveň krásným vyznáním lásky knihám. U postav, které pracují v nakladatelství by člověk čekal, že budou sečtělé, aspoň trochu inteligentní a...

Oktabbang Wangseja ainny 8/10 12345678910 24.03.2019

   »    Začátek a konec byly prostě luxusní. I když nemůžu říct, že by mezi tím byla nějaká extra vata. Celé to bylo dobře napsané, zahrané už tolik ne.. Chemii mezi hlavními hrdiny jsem moc necítila, zato záporáci byli uvěřitelní. A Jung Yuu-mi obzvlášť. Bavila mě snad ze všech nejvíc. Nebýt toho konce dala bych možná míň, ale závěr se mi vysloveně líbil a poslední tři díly jsem jela na jeden zátah a tři decky červenýho. :^))) Jednu jeho část jsem čekala, tu druhou - historickou - ne. Tahle zápletka mě vůbec nenapadla, takže fakt spokojenost a nebudu mít problém si to jednou pustit znovu.

Pinocchio Roby 9/10 12345678910 23.03.2019

   »    Sledování Pinocchia jsem si užil a po celou dobu seriálu jsem se myslím ani jednou nenudil. Trochu slabší střední pasáž nahradila skvělá koncovka. Když jsem do seriálu šel neočekával jsem nic velkého, ale Pinocchio překvapil a odnáším si skvělý zážitek. Příjemně strávených dvacet hodin 9/10.

Naeanui Geunom pokoj 10/10 12345678910 18.03.2019

   »    Oj bolo to super :D hlavně akční scény :D g

Romaenseuneun Byulchaekboorok Ziza 8/10 12345678910 18.03.2019

   »    Ačkoliv příběh začíná jako velké klišé, tak se od něj poměrně brzy oprostí a už jen můžeme sledovat velmi příjemný dospělý příběh o zaměstnancích jednoho nakladatelství. Kupodivu byli všichni uvěřitelní, měli spolu velmi dobrou chemii a Lee Jong-suk všechny obdařoval před odchodem na povinnou službu vlasti pěkným úsměvem. Nejedná se o žádné napínavé drama, složité zápletky nebo velkou sladkou romantiku. Všechny tyhle prvky jsou v seriálu obsažené v příjemné míře, takže když na něj koukáte, je to jako byste opravdu někomu koukali do života – se všemi strastmi i radostmi. Seriál má hlavu a patu, a přestože nemám moc ráda noona romance, tak tahle mi opravdu sedla. Navíc jestli máte rádi knihy, tak je to ten kýžený bonus. Příjemná podívaná ze života, na kterou se sice asi znovu nepodívám, protože mi to jednou stačilo, ale jsem ráda, že jsem to viděla, protože mi to zpříjemňovala osm týdnů....

Modeonpameo Roby 8/10 12345678910 17.03.2019

   »    Tohle je přesně ten případ, kdy člověk neví, jestli dát tomuhle 10/10 nebo 5/10... Je to velká sranda a po doramě Powerful Woman Do Bong-Soon je Modern Farmer druhou nejzábavnější doramou jakou jsem od Korejců zatím viděl. První půlka byla zábavná po které bych dával jasnou desítku, ale ta druhá se tak nějak nepovedla. Snaha o dramatizaci i když v poněkud zábavnější formě byla slabá a nebavila mě. Jako celek se dorama sice povedla, ale přijde mi, že z tohohle zelí šlo vymáčknout ještě trochu více.

Daeribgoon meggi 8/10 12345678910 16.03.2019

   »    Děkuji DQ za titulky. Film se mi docela líbil. Bylo tam hodně bitev, což je pro mě hodně matoucí - nerozeznám je od sebe, takže nemám přehled kdo vyhrává. Také se mi dost pletly postavy, hlavního hrdinu jsem samozřejmě poznala vždy, ale ti ostatní mi už splynuli. Závěrem film hodnotím pozitivně, dávám 8.

Chugakusei Nikki Mellisek 5/10 12345678910 14.03.2019

   »    Příběh velice milý takový usedlý v jedné rovině - téměř žádný výkyv. Nic méně na konci jsem jen žasla. Příběh "Sensei" a žák mě baví v jakékoli podobě nic méně tady mě nezaujal. Mladý hrdina se toho ujal skvěle. Hllavní hrdinka velice pěkně a jemně zahrála svoji roli. Čekala jsem jakýkoli konec, no tento mě překvapil - jako oddechovka dobré nicméně kdyby měl seriál druhé pokračování jistě se k němu nedostanu. :)