akichan
napoveda vypnout Akichan patička
  • Dorama: 14251
  • Uživatelů: 32158
  • Hostů: 147 + 77

Hodnocení doramy

<   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  >   »

Dorama
Přidal
Hodnocení
Datum
Bimileun Eobda Mellisek 5/10 12345678910 21.05.2019

   »    Upřímně, nevím co si o tomto kousku myslet. Trailer vypadal velice zajímavě no nicméně film sám o sobě tak zajímavý nebyl. Divák pořád čeká co bude a natahování zápletky je skvělé. Bohužel je to takové v jedné rovině. Mohlo se to pojat i jinak.Film je občas opravdu nepřehledný a nešťastně natočený, ale hlavní hrdinka byla neskutečná. Výborný výkon.

Cheazeu In Deo Teuraeb Ziza 3/10 12345678910 20.05.2019

   »    Neměla jsem úplně potřebu to srovnávat se seriálem, protože ten jsem si do detailů nepamatovala. Kdybych vlastně do filmu šla jen s vágní vzpomínkou na seriál, tak bych dost tápala, protože to bylo zmatené, podivné a vůbec to bylo docela závádějící. Já jsem se ale na film podívala na přečtení všech dostupných kapitol předloha, a tak jsem se chytala. Byla jsem docela mile překvapená, že se scény dost věrně drží předlohy, na rozdíl od seriálu. ALE! vyznívají trochu jinak, jsem poskládány tak, že si stejně o hlavím hrdinovi můžeme tak maximálně myslet, že to je to dost velký manipulátor a skrytý násilník. Kdybych na to koukala jen takhle, jak to vyznívá, tak film hodnotím ještě trochu hůř. Takhle to bylo docela zajímavé obživnutí oblíbených postav. Zmatený, temný film, kdy vám nebudu moc jasná motivace postav, natož příběh. Jediné, v čem jsem srovnávala se seriálem, je chemie mezi hlavními představiteli. Tady nebyla moc dobrá, taková obyč, tak akorát aby to zhruba odpovídalo tomu, co mají...

Pasukkun meggi 9/10 12345678910 19.05.2019

   »    Popravdě přemýšlím i nad hodnocením 10. Ale to bych asi byla hodně unáhlená. Doramko mě bavilo, zdálo se mi to zase trochu jiné od ostatních mstitelských doramek. Konec byl jiný než jsem očekávala. Trochu mě mrzelo, že tam nebyla žádná romantika, jak je u korejských doram běžné (Zamilovanost vedlejších postav nepočítám). Dnes jsem nějaká bez nápadu s tím hodnocením. Prostě za mě jo, asi se podívám někdy i znovu.

Sotus S: The Series nettiex 7/10 12345678910 19.05.2019

   »    Uplynuly dva roky a Kongpop se ocitá v kůži Arthita, coby "head hazer", zatímco Arthit zažívá krušné chvilky v prvním zaměstnání. Strašně se mi líbila postava studenta, který se odmítl "hazingu" účastnit. Konečně někdo klade správné otázky! :D (Přestože bylo od počátku jasné, jak to dopadne. xD)

SOTUS: The Series: Phi Wak Tua Rai Kap... nettiex 8/10 12345678910 19.05.2019

   »    Od první epizody jsem pořád čekala, až konečně někdo vstane a prohlásí, že celý tento "hazing" je jedna velká neetická kravina a on se toho tedy rozhodně účastnit nebude. Postupem času má nechuť lehce vymizela, nicméně k srdci mi tyhle praktiky nepřirostou asi nikdy. (Ale musím říct, že posledni zkouška i závěrečný ceremoniál byly krásné.) Líbilo se mi.

Duean kiao duean the series nettiex 7/10 12345678910 19.05.2019

   »    Musím se přiznat, že že mi při sledování nejednou uniklo tiché "aaawwwwwww". :D Příběh je jednoduchý - velmi stručně shrnuto, oba se milují, oba jsou idioti, ale oba jsou velmi přitažliví idioti, takže jim to lze sem tam prominout. :D Jestli hledáte BL, u kterého se dá totálně vypnout a jen odpočívat, jděte do toho.

Mai Onri Leobeusong dodo134 9/10 12345678910 19.05.2019

   »    První čtvrtina mě neskutečně bavila, charaktery jsou úplně rozdílné, takže člověk má od všeho něco. Postavy se nějak zásadně neměnily a hlavního záporáka jsem měla také ráda pro jeho trapný charakter, kdy jsem se musela smát. Poslední díly byly trošku vážnější, ale postavy se dál držely své charakteristiky. Romantika, zábava a akce s trapným záporákem, prostě boží :D Konečně hlavní hrdinka, co ze sebe nedělá chudinku.

Alhambeura Goongjeonui Chooeok Pethushka 4/10 12345678910 15.05.2019

   »    Dlouho jsem se držela představy, že se mi seriál nakonec přece jen zalíbí. Vždyť tam hraje Hyun Bin! Tak kde se stala chyba? V jedné ukázce - kde mě hlavní hrdinové mimochodem bavili - Hyun Bin říká, že v seriálu uvidíme krásnou scenérii. To je pravda, to je rozhodně ta nejsvětlejší stránka seriálu. Park Shin Hye zase slibovala pěknou romanci - tu jsem ale bohužel neviděla. Emočně mě to naprosto minulo. Hyun Bin byl celou dobu strašně chladný. Většinu času mě nudil a absolutně jsem se nedokázala s jeho postavou sžít. Prostě nezajímavej, navíc arogantní ahjussi. Vůbec se nedivím, že hlavní hrdinka nechápala, co tam po ní pod tím deštníkem chce. Fajn, ne každý muž musí být romantik, ale co aspoň trochu vášně, když má někoho rád? Shin Hye tradičně pasovali do role plačky, která brečí už jen tak ze zvyku. Romantickou linku si dlouho vede sama, a k tomu si pro jistotu pláče. Jasně, láska si nevybírá, ale stejně nechápu, proč by se do toho podivína, který lítá bez vysvětlení po městě, a skoro...

s.c.i. mi an ji Lex-san 7/10 12345678910 13.05.2019

   »    Je libo dobrá detektivka? Tak to běžte o dům dál. Pokud ale hledáte tu správnou bromanci, tak to jste tady správně. S.C.I. spadá do kategorie adaptací BL novel, které byly pod vlivem čínské cenzury přetvořeny na bromanci. I tak ale scénáristé hodili do příběhu velké množství narážek a situací, které potěší nejednoho fanouška této tématiky. Bohužela ale tak jak S.C.I exceluje na poli bromance, tak příběhem dosti pokulhává. Teď mám na mysli vyšetřování jednotlivých případů, které byly mírně řečeno diskutabilní. Nadměrné zapojení psychologických machinací dělalo ze všech pachatelů vyšinuté šílence a ponechávalo obyčejné lidské aspekty stranou. Proto i přes kvalitní bromanci si ode mě S.C.I. odnáší slabých 7b s tím, že mě ale svým závěrem navnadilo na potenciální pokračování (pokud se jej tedy dočkáme).

Soosanghan Pateuneo Pethushka 10/10 12345678910 13.05.2019

   »    Po dvaceti hodinách čistého rozplývání se nad Chang Wookem oznamuji, že bych se klidně dokázala rozplývat ještě pár desítek hodin. Ale ráda rozdám body i ostatním. Jeho holka je skvělá, rozumná a neskutečně zábavná hlavní hrdinka. Jejich zamilované oťukávání mě ani ke konci nepřestávalo bavit. Jenže já si v podstatě ujížděla na všech, včetně toho nejzlejšího. Případy mě bavily, velmi nadprůměrně jsem se nasmála, a ani slzy nechyběly. O motýlích v břiše a přehrávání si některých scén opakovaně asi slyšet nechcete. Budu tedy na konec trochu objektivní, a přiznám, že u jednoho dílu jsem se asi půl hodiny nudila. Důvod? Málo Chang Wooka. Bože, co to se mnou zase udělalo?

Ji Cheng Ren Lex-san 5/10 12345678910 12.05.2019

   »    Tak jo, nebylo to tak špatné, jak jsem myslel, že to bude, ale na druhou stranu to nebyla žádná velká hitparáda. Plusy: V příběhu se objevují překvapivě zajímavé pasáže a i určité myšlenky a postoje byly celkem nosné. Celkový vhled do čínského dědického práva i třeba samotná otázka peněz a jejich hodnoty nebo osobní míra ctižádosti nechávaly prostor k zamyšlení. Dalším bodem jsou kvalitně napsané i zahrané některé vedlejší postavy. Především Zhong Ke Ming a Dai Bo v mých očích utáhli skoro celý seriál sami. Ať už jako spoluhráči nebo jako oponenti, vždy bylo se na co koukat. Mínusy: Šíleně přepálená stopáž. Na celý příběh by bohatě stačila polovina z odvysílaných dílů a dostatečně by tak pokryla i vedlejší dějové linky. Takhle se divák byl nucen prokousávat naředěnou dějovou linkou a prázdnými dialogy. Též hlavní postavy toho neměly co nabídnout a nedokázal jsem podchytit, kdy jejich vztah přešel do romantické roviny. Bylo to náhle bum bác a už z nich byl pár. Vyjma nich se...

Chooriui Yeowang EunB 8/10 12345678910 10.05.2019

   »    Veľmi som sa tešila na tento kúsok, rozhodla som sa na základe toho, že má veľmi dobré recenzie na internete. Na začiatku sa musím priznať, že som seriál mala stiahnutý asi pól roka. Veľmi som sa snažila dopozerať prvé dva diely (nejakým spôsobom mi prišli nezaujímavé, čo ma následne odhováralo od dopozerania seriálu, ale som rada, že som tie dve časti zvládla. Od 3 časti to prišlo ako tornádo. Akcia, humor, vážne situácie, riešenie prípadov, zápletky, vzťahy medzi jednotlivými postavami. Bolo to podľa môjho gusta. A potom to prišlo. Ja som veľkým fanúšikom krimi, ale nikdy nepochopím jednu vec. V prípade ak hľadajú seriového vraha trvá to buď polovicu, alebo trištvrtine seriálu a potom BUM chytia ho v priebehu jednej časti, alebo ku koncu seriálu (nikdy som nepochopila tento význam scénaristov.) Ale aj tak to neubralo na váhe celého seriálu. A priznávam sa, že v slabej chvíli si ho pozriem znova :)

Naemsaereul Boneun Sonyeo s0037 7/10 12345678910 08.05.2019

   »    Námět slibný, rozjezd taky, ale jak se postupně začal případ rozplétat, začaly se vršit nelogičnosti. Navíc spousta věcí zůstala nedořešená. Např. pokud ISBN opravdu značí pořadí, tak koho zabil vrah jako prvního? Nebo... auto s vězněm spadne do řeky, policisté, co ho převáželi, jsou mrtví, vrah zjevně nebyl nalezen, ale všichni, kdo ho celou dobu pronásledovali, jsou úplně v pohodě? Nebo... proč si vrah vybral právě ty lidi, které si vybral? Původně jsem myslel, že to bude mít souvislost s recepty, podle kterých vaří, ale zjevně to žádný důvod nemělo. Nebo... policista záhadným způsobem vždycky objasní případ a nikoho nezajímá, jaké má v rukou důkazy? Prostě na někoho ukáže prstem s tím, že "tohle je viník", a nikoho nezajímá, na základě čeho k tomu došel? Což mě přivádí k další slabině: vážně při vyšetřování vraždy Choo Ma Ri by nikoho nenapadlo, že prvním podezřelým by měl být policista, který ji tak záhadně našel a dokonce na základě nevysvětlitelné "intuice" předpověděl, kde mají...

Hoonnamjungeum Eti 5/10 12345678910 07.05.2019

   »    Neoriginální scénář, žádný záchytný bod v ději, občas nesmyslná a protiřečící si charakterizace postav a občas trochu nuda, na druhou stranu příjemné prostředí, pár hezkých a pár vtipných momentů. A hlavně 2 vynikající herci. Ti se snažili, ale i když podali své standardně dobré výkony, seriál bohužel z šedých vod průměru nevytáhli...

Wangi Doen Namja Pethushka 9/10 12345678910 05.05.2019

   »    Úžasně napsané, skvěle zahrané. Tím bych mohla klidně skončit, ale mám chuť být alespoň trochu konkrétnější. Yeo Jin Goo je jednoznačně obrovský talent, který zvládá parádně zahrát vyděšeného klauna, krutého krále i další emoce. Král, kterým se postupně stává je pravděpodobně tím nejlepším, jakého jsem zatím viděla. Konečně se někomu podařilo vyprostit se z obvykle nastavené povahy naprosto nemohoucího krále, který je jenom loutkou. Další postavy nemá smysl jednotlivě komentovat, stačí, když řeknu, že se mi všichni krásně hodili do svých rolí. Hlavně tedy ti nejbližší kolem krále. Příběh nemá hluchá místa, drží si kvalitu po celou dobu a často diváka trochu překvapí. Hudba byla trochu jiná, než je obvyklé, za to palec nahoru. A další důležitá věc je, že došlo na "ty" momenty, kdy mě bolelo u srdce a měla jsem mokro na tvářích, a to je pro mě u historických seriálů důležitým ukazatelem.

Chungchoonshidae Pethushka 8/10 12345678910 04.05.2019

   »    Korejci se na vztahy konečně dívají reálnějším pohledem a nemá to všechno jeden, předvídatelný scénář. Řeší se zde sex, prostituce, zneužívání a další nepříjemnosti, které většinou v korejských seriálech neexistují. A taky se tu krásně ukazuje, jakou silou a oporou může být přátelství mezi ženami. I když si jednou za čas vjedou do vlasů, i když spolu občas nemluví kvůli prkotině, i když vidí občas jen sebe samotné a mají spoustu tajemství. Tenhle seriál je zkrátka hodně odlišný od běžného korejského seriálu. Už jen tím počtem hlavních postav. Opomíjený kousek, který si rozhodně zaslouží větší pozornost.

Neodo Inganini xxVictoria 9/10 12345678910 26.04.2019

   »    Musím říct, že jeden bod padá kvůli typickému ukončení většiny korejských seriálů. Nebudu se zde rozepisovat, protože mě určitě všichni chápou a ví co myslím. Byl moc prodloužený a předramatizovaný tak, že přibližně poslední 3 díly jsem trochu skákala. Avšak když to prominu, jsem ráda že to nakonec skončilo dobře. Upřímně seriál přestával být perfektní a vyjímečný od toho co se zvedl lidský Nam Shin, to už jsem se přestávala ovládat. Avšak tímto seriálem se oficiálně stal jedním z mých nejoblíbenějších herců, protože co tu předváděl, byla dokonalost. Nestěžuju si na něj ani malinko, nemůžu. So Bong chvílemi mi byla proti srsti, ale těch chvil bylo málo, jinak zase tak špatná nebyla. Její tatínek byl luxusní, toho herce mám ráda čím dál tím víc a vždy se na něj těším. Hlavní záporák, opravdu zaškrtila bych ho, ale ten herec má takové charisma, že nemám slov. Skvělý herec. Maminka Nam Shina je výborná herečka, ale tady mě nějak moc za srdce nechytila, nemůžu říct proč... Ale seriál jako...

Kkun Eti 7/10 12345678910 19.04.2019

   »    Film se snaží o zároveň osudové revenge-drama i o lehký tón po vzoru Danyho parťáků, postavy mění strany, aby se člověk vzápětí dozvěděl, že nikdy stranu nezměnily a hned potom se ukáže, že vlastně všem kolem, včetně diváka, od začátku kecali. Asi by to chtělo o dost větší dávku pozornosti, než jsem tomu věnovala já.... Nevím, jestli při podrobnějším zkoumání příběh dává smysl, já už se do toho asi nepustím, takže nebudu mít možnost hodnocení opravit. První polovina byla zábavná, ale v té druhé prostě následoval jeden obrat za druhým, a mě to i na konci zanechalo ve stavu mírného zmatení... Škoda.

Woorijibe Saneun Namja meggi 5/10 12345678910 13.04.2019

   »    Jako nečekala jsem od toho nic a nic jsem i dostala. Také nijaké. Škoda, že s takovými herci, kteří podle mě nejsou úplně marní, vytvořili pouze takovej zevl po večerech. Poslední tři díly už byly vyloženě utrpení - taková natahovačka, no hrůza. Ale nemůžu říct, že to bylo nejhorší, co jsem dokoukala. Takže dávám takovou horší 5.

Dae Jang Geum ainny 8/10 12345678910 12.04.2019

   »    Korejská klasika, která víc než cokoliv jiného, ukazuje život v královském paláci. Je dost netradiční nejenom tématikou, ale i tím, že tu chybí absence hlavního hrdiny. Jistě, celým seriálem se táhne romantická linka, ale ke slovu se dostane až v samotném závěru. Celý seriál stojí a padá s Lee Young-ae, která byla skvělá, ale přesto mi ke konci už docela lezlo na nervy její šeptání. Ono i to mělo svůj význam. Krásně tak hlasem vyjadřovala podřízenost a pokoru vůči nadřízeným, ale mně to prostě nesedlo. Ani nevím proč. Velkou devizou seriálu je i hudba, ta byla zpracovaná skvěle a za jejího zvuku se na kuchařské umění koukalo fakt dobře. Tady chybělo k dokonalosti jediné, mít možnost ochutnat. Líbilo se mi to opravdu hodně. Umím si představit, že bych si to někdy pustila znovu, kdybych měla čas, ale do plných nejdu, protože, co se dlouhých seriálů týká, Empress Ki mě srazila do kolen mnohem víc.

Code Blue Ziza 6/10 12345678910 12.04.2019

   »    Slušné rozloučení s postavami, které spolu začínaly před deseti lety. Tenkrát to byli poměrně nezkušení herci, a tak se do rolí doktorů nováčků hodili. Ve třetí sérii začali předávat žezlo nové generaci a je strašně fajn, že tvůrci šli touhle cestou a nikoliv cestou toho, že by těch pět udržovali v tom samém stadiu a nikam se neposunuli. Všichni dospěli a začali předávat své znalosti dál. Přijde mi, že film je třešničkou za seriálem, aby byl úplně jasné, kam se jejich životy a touhy budou směřovat. Na druhou stranu si nemyslím, že tohle je úplně dostatečné pro celovečerní film. Jistě, máme tu opět dojemné scény, lidská dramata, ale trochu mi přijde, že film nemá vrchol. I to napětí, které jsme třeba mohli pociťovat ve speciálu po první sérii, tu moc není. Nakonec to není film především o doktorem a jejich práci, ale o lidech a jejich životech, což je oproti předchozím dílů ve světě Code Blue rozdíl a já nemohu tvrdit, že bych s tím byla úplně spokojená. ano, jsem spokojená, že vím, jak...

Gogyocheosewang Pethushka 5/10 12345678910 11.04.2019

   »    Hrozně bych chtěla zhodnotit seriál jako celek, ale v tomhle případě je to nemožné. Považuji za naprostý div, že jsem vydržela u prvních dílů, a že jsem to prostě nevzdala. A když mluvím o prvních dílech, nemyslím tím první dva tři díly, ale celou třetinu seriálu. Nebavilo mě všechno, co se dělo ve škole, nebavil mě křen ani křenka, už vůbec mě nebavila hlavní hrdinka a marně jsem čekala, že to In Gook zachrání. Nedokázala jsem si představit, jak to spolu ti dva mají dát dohromady, a jak se u toho já, jako divák, mám bavit. No, nemožné se nakonec stalo skutečností. Z původního koukání po malých částech při vaření jsem se dostala do stavu, kdy jsem dala dobrovolně tři díly vkuse, aniž bych u toho dělala cokoliv jiného. In Gook si mě nakonec obmotal a s Ha Nou Lee se dokázali sladit do pěkného, lehce ujetého páru. Konec byl vymyšlený hodně originálně, a tak to u mě nakonec dobojovali na průměr.

1%ui Eoddungut Eti 8/10 12345678910 09.04.2019

   »    Je to velice milé. S hlavními dvojkou se člověk sžije jedna radost, obě postavy jsou dobře napsané, zahrané příjemnými, neokoukanými (aspoň v té době, co jsem to viděla) herci. Romantická linka je zobrazena vážně skvěle, člověku to přijde, jako by opravdu sledoval vznikající pár. Příběh má možná zbytečné prvky dramatizace, ale na korejské poměry je tato vlastně dost decentní, rozhodně vás to nestihne začít nudit nebo nutit koulet očima. Pro mě to byl velice příjemný seriál, některé pasáže jsem shlédla vícekrát. Jen jedna věc se mi nelíbila - a to oblíbené zobrazení patriarchálních zásad. Hrdinka sice nebyla submisivní husička, ale přesto byl hrdina o něco víc dominantní než by se mi líbilo, a procházelo mu to. Pozn.: verze z roku 2003, na kterou mě tento kousek nalákal, pro mě byla nestravitelná. Viděla jsem asi 6 dílů. Sice měla sympatického dědečka, ale z herectví hlavního páru jsem odpadávala, a nikoliv nadšením...

Wangi Doen Namja meggi 10/10 12345678910 09.04.2019

   »    Film naprosto zbožňuju, ale měla jsem trochu strach - přece jen 16 dílů je dost a já na ty historický moc nejsem. Ovšem obava byla zbytečná. Tohle je tak nádherné, úžasné a famózní doramko. Hlavní herec opravdu skvěle vybraný. Nemám co vytknout. Moc moc děkuji Ainny za titulky - bez toho by to nešlo.

Seoreunijiman Yeolilgobibmida Roby 8/10 12345678910 06.04.2019

   »    Pro mě je tenhle seriál druhý po Sassy Girl, Choon-hyang u kterého jsem se cítil jako na houpačce. Začátek byl slabý, pak se to zlepšilo, ale střední pasáž mě zase nebavila a pak ta závěrečná byla skvělá. Hlavní herci dvojce se vážně chovali jako sedmnáctiletí středoškoláci a ta jejich domácnost spolu se synovcem a služebnou v podstatě živou wikipedii byla prostě parádní. V mnoha seriálech Korejci ten konec pokazí a výsledné hodnocení u mnoha lidí sráží dolů, ale tady je to přesně naopak, kde poklidné poslední epizody u mě celkový dojem vylepšili. I díky poslednímu dílu jsem zvedl hodnocení na 8/10.